Litery 3D

Na zewnątrz budynków zamontowane na ich elewacji stanowią niezwykle atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych szyldów oraz kasetonów. Poza tym pozwalają podnieść prestiż placówki w jej wnętrzu, jeżeli logotyp wykonany z liter 3D ze styroduru umieszczony zostałby w lobby czy też w recepcji. W ten sposób zaprezentowana nazwa marki bądź inny dowolny napis korespondujący z jej charakterem będzie również oryginalną dekoracją zarówno w lokalach biurowych, jak i handlowo-usługowych. Napisy przestrzenne świetnie przykuwają wzrok, a szerokie możliwości projektowe umożliwiają stworzenie niezwykle estetycznego i przy tym oryginalnego elementu reklamowo-dekoracyjnego.

Ze styroduru

Litery 3D wycinane są termicznie, dzięki czemu uzyskujemy interesujący nasz kształt i idealnie gładką krawędź. Dodatkowo malowane są one na dowolny kolor z palety RAL, co umożliwia bardzo dobre odzwierciedlenie barw z logotypu czy też stanowiących inspirację do stworzenia napisu przestrzennego. Ich niewątpliwą zaletą jest ponadto lekkość, a także odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Dostępne grubości:

  • 3cm,
  • 4cm,
  • 5cm,
  • 6cm,
  • 8cm,
  • 10cm.

Z licem z pleksi

Rozwiązaniem, które znacząco zwiększy atrakcyjność napisu, jest zastosowanie lica wyciętego z płyty pleksi pokrywanej dodatkowo połyskującą folią w dowolnie wybranym kolorze. Wykorzystanie folii umożliwia ponadto naklejenie na kształt ze styroduru dowolnej grafiki, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości projektowe. Litery 3D z licem z pleksi pokrytej folią w ciekawy sposób odbija światło słoneczne. We wnętrzach dla uzyskania takiego efektu warto podświetlić go reflektorami bądź innego typu oświetleniem punktowym.

Możliwości w zakresie montażu

Ze względu na lekkość i inne właściwości styroduru wycięte z niego litery 3D w przypadku gładkich powierzchni zamontowane mogą zostać za pomocą odpowiednio dobranego kleju. Do chropowatych elewacji czy też ścian, na których położony został np. kamień dekoracyjny, zalecamy natomiast zastosowanie dystansów. Wykorzystanie dystansów przy montażu na gładkich ścianach pozwoli też dodatkowo zwiększyć atrakcyjność napisu i podkreślić jego trójwymiarowość.